Notre-Dame'ın Kamburu-Fotoğraflı Klasik

Notre-Dame'ın Kamburu (Fotoğraflı Klasikler) Açıklaması ve Özellikleri. fotoğrafçı Can Klasikleri'nin bu özel dizisi için 20 kitabın kapak fotoğrafını özgün yorumlarıyla hazırladı.

Responsive image
YAZAR
Victor Hugo
DOSYA BOYUTU
4,41 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9789750738296

Bir Notre-Dame'ın Kamburu-Fotoğraflı Klasik kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Notre-Dame'ın Kamburu-Fotoğraflı Klasik kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Victor Hugo tarafından yazılmıştır.


“Quasimodo” Paskalya’dan sonraki ilk pazara verilen addır aslında. XX. yüzyıl Paris’inde Notre-Dame Kilisesi’nin ön avlusundaki kerevete, kimsesiz bebekler bırakılırdı. Başrahip Frollo, böyle bir günde bulduğu sakat bebeği himayesine alır ve ona Quasimodo adını verir. Onu büyütür ve kilisenin zangocu yapar; ancak çanın sesi altın kalpli Quasimodo’nun giderek sağır olmasına yol açar. Ne var ki, Quasimodo’nun koruyucusu kabul edip büyük sevgi ve bağlılık duyarak büyüdüğü başrahip, karanlık iç dünyasına hapsolmuş, dizginleyemediği nefretinin pençesinde kıvranan biridir.Victor Hugo, olayları ince ince ördüğü Notre-Dame’ın Kamburu adlı ünlü eserinde, insan hayatında kaderin yerini sorgulamış, kaleme alındığından bu yana birçok sanat eserine, özellikle de filmlere esin kaynağı olan muhteşem bir roman çıkarmıştır ortaya.Notre-Dame’ın Kamburu aynı zamanda Paris kentinin romanıdır. Hugo, şehrin o dönemini tüm ayrıntılarıyla, Fransız dilinin tüm zenginliğini kullanarak aktarmış, Paris’in diğer karakterlerden rol çalmasına yol açmıştır.Türkiye'den 20 çağdaş fotoğrafçı Can Klasikleri’nin bu özel dizisi için 20 kitabın kapak fotoğrafını özgün yorumlarıyla hazırladı. (Tanıtım Bülteninden)  


...akımının en ünlü eserlerinden biri olan Notre Dame'ın Kamburu'nu bilmeyen yoktur. Fotoğraf Notre Dame'ın güzel bir fotoğrafı ile değiştirilmiştir. İlginiz için teşekkürler..